2010.02.10.- Beiratkozás

Az Ipolyi Arnold Alapiskolában 2010. február 10-én zajlott a beiratkozás. A leendő elsőseket majdani tanító nénijük és az alsó tagozatról jövőre fellépő negyedik osztályosok fogadták. Majd Az aranyszőrű bárány c. mesejátékot nézhették meg immár az egész alsó tagozat nebulóival együtt. A kis ovisokról el lehet mondani, hogy nagy részük egyáltalán nem volt megilletődve, nem feszélyezte őket az ismeretlen közeg, vidáman kapcsolódtak be a dramatizált játékba is.

Az idei beiratkozás legörvendetesebb ténye, hogy az elkövetkező 2010/2011-es tanévre 18, azaz tizennyolc leendő kis elsőst írattak a szülei az ipolybalogi alapiskolába. Köszönhető ez természetesen az iskola eléggé nagy vonzáskörzetének is, hisz a hét helybeli kisdiákon kívül Kelenyéből, Ipolyhidvégről, Ipolykesziről, Kóvárról és Nagycsalomjáról is lesznek elsősök a következő tanévben.