2012.02.27.-03.02. - Sítúra

Mint minden évben, az idén is sítúrára készültek a hetedikes és nyolcadikos tanulók.

Elérkezett az indulás napja, február 27-e. Reggel fél nyolckor izgatottan gyülekeztünk az iskola előtt. Hatalmas csomagokkal a kezünkben, várakozással a szívünkben, boldogan indultunk útnak. A buszban megismerkedtünk az Ipolynyéki Alapiskola tanulóival. Mikor megérkeztünk, a tanárok ismertették a napi programot. Szobafoglalás, kipakolás, utána ebéd. A szobák tiszták és szépen berendezettek voltak. A sípályán az osztály igen ügyes volt, mert még aznap délután minden diák megtanulta az alapokat. Esténként filmvetítések voltak, különböző síelési formák, praktikák, testtartási problémák, cipők és lécek beállítása, becsatolása volt a fő téma. Lehetőség volt esténként tévénézésre, társasjátékra, beszélgetésre, mivel délután négy órakor befejeződött a síelés. Így minden este igen jól szórakoztunk. Lehetőségünk volt az egyik este kipróbálni az esti síelést. Baleset senkivel sem történt.

Gyorsan elrepült az az öt nap, és már indulni kellett haza. Szerettünk volna még maradni, csak nem lehetett. Gazdag élményekkel tele, sok barátot szerezve értünk haza. Szüleink már vártak ránk az iskola előtt. Nagyon jól éreztük magunkat!

Gergely Fanni, Bolgár Enikő