2013.09.02. - Tanévnyitó

2013. szeptember 2-án nyitották meg Szlovákia-szerte a tanintézmények kapuikat, hogy kezdetét vegye a 2013/2014-es tanév. Az Ipolyi Arnold Alapiskolában 143 tanuló kezdi meg az iskolai évet az egyes évfolyamokban. Nagy örömünkre az első osztályba szép számmal érkeztek gyermekek, 16-an kezdik meg alapiskolai tanulmányaikat Ipolybalogon. A tanévnyitó a már megszokott hagyományok szerint zajlott, reggel nyolc órakor ünnepi istentiszteleten vettek részt a diákok, tanítóik, ill. a – főként a kis elsősöket elkísérő – szülők. A lelkiatya útmutatásával kezdődött meg tehát a tanév, majd az iskola udvarán folytatódott, ahol Hlavács Réka szavalatával vette kezdetét az ünnepélyes tanévnyitó. Molnár Barnabás iskolaigazgató köszöntő szavai és beszéde után az iskola igazgatóhelyettese, Hrenák Aranka ismertette a tanévvel kapcsolatos szervezési tudnivalókat. Ezután még rövid osztályfőnöki órákra is sor került, majd a diákok immáron még feladatok és lecke nélkül hazamentek, hogy élvezzék a még napsütéses, de már kissé hűvös, szeles, kora őszi délutánt.

-ná-