2013.10.18. - Tanulmányút - Szliács

2013. október 18-án tanulmányi kiránduláson vettek részt az iskola 7. 8. és a 9. osztályos tanulói Sliácson – a katonai repülőtéren. Ez a kirándulás az élet és az egészség védelmének napja keretében valósult meg.

A helyszínre érkezve bemutatták nekünk a területet védő madarakat, majd a kutyákat, miközben lehetőségünk nyílt megnézni egy repülő landolását is. A bemutató után a MIG 29 –es gépek szerelőcsarnokába kaptunk bejutást. Itt egy vadászpilóta fogadott minket, aki érdekes adatokat árult el a gépekről. Lehetőségünk nyílt betekinteni a gép belsejébe is. Ezt követően a reptér tűzoltói tartottak bemutatót, ami nagyon érdekes volt. Elmesélték mivel foglakoznak, mi a szerepük, majd megengedték, hogy beülhessünk a tűzoltókocsikba is. Felpróbálhattuk öltözékeiket is. Látogatásunk végén csoportképeket készítettünk a reptér parkjában, ahol már használaton kívüli gépek sorakoznak.

Mindenkinek tetszett ez a tartalmas nap, sok élménnyel gazdagodtunk.

Gergely Fanni, Škerlec Bianka, Bolgár Enikő