2019.06.11. - Peace Run 2019 - Békefutás

A mai napon az Ipolyi Arnold Alapiskolában fogadtuk a Békefutás résztvevőit. Az európai országokat összekötő váltó, a Peace Run a világ legnagyobb váltófutása, amelynek célja, hogy a sport összekovácsoló ereje által fejlessze az egyének, közösségek és nemzetek közötti békét és barátságot. Diákjaink is aktívan bekapcsolódtak a futásba, a fáklyát kilencedikes tanulónk hozta be a diákok közé. A nemzetközi futócsapatot három nyelvű üdvözlő beszéddel, kenyérrel és sóval fogadtuk, majd a lelkiatya áldást adott a résztvevőkre és az általuk képviselt nemes célra. Kis kultúrműsort követően a futócsapat tagjainak köszöntője, valamint érdekes és szórakoztató feladatai következtek. Mindannyiunkat megérintett a csapat által előadott dal, a Peace Run, a futás tulajdonképpeni himnusza, valamint iskolánk diákjának előadásában a Béke fejedelme c. ének. A csapat köszönőlevéllel fejezte ki háláját, az iskola, a polgármester és a lekiatya irányában, majd Ipolyság felé folytatta útját a béke lángja.

-ná-

PEACE RUN-hivatalos honlapja, itt olvashat az eseményekről.

Kapcsolódó dokumentumok

Vissza az oldal tetejére