2017.11.10. - Sajó Sándor-szavalóverseny - Ipolyság

2017. november 10-én került sor Ipolyságon a „Magyarnak lenni: nagy s szent akarat!” magyarságverseket mondó fiatalok előadói szemléjére, amelyet Sajó Sándor költő születése 149. évfordulója emlékére és tiszteletére rendezett a Palóc Társaság és az Ipolysági Városi Könyvtár. Iskolánkat az idei évben három tehetséges szavaló képviselte: Böjtös Natália, Hero Andrea és Hlavács Réka. Ketten közülük a részvételért szóló emléklappal és könyvjutalommal gazdagodtak az eredményhirdetést követően, míg Böjtös Natália 3. helyet ért el kategóriájában. A versenyt követő megemlékezést és koszorúzást pedig Hlavács Réka nyitotta meg gyönyörű énekhangjával. Diákjainknak gratulálunk, egyben köszönjük nekik, hogy idejüket nem sajnálva készültek fel erre a versenyre, ahol Sajó Sándor munkásságából és a magyar irodalom hazafias verseiből adtak elő egy-egy darabot.

-ná-

Kapcsolódó dokumentumok

Vissza az oldal tetejére