Asztalitenisz
2005 / 2006-os tanévben 16 diák jelentkezésével és Stricho József tanár úr vezetésével elindult a később nagy sikereknek örvendő és kiváló eredményeknek alapul szolgáló asztalitenisz szakkör.
Az év elején még kicsit döcögve haladt a szakkör, mivel a kicsit már elavult felszerelés hátráltatta a tehetséges játékosok kibontakozását. Ám még ebben az évben egy sikeres pályázat révén az iskolánk 3 új versenyasztalhoz, hálókhoz, térelválasztókhoz és számlálókhoz jutott. Széles e környéken senki sem büszkélkedhet ilyen modern felszereléssel. Az asztalitenisz szakkört látogató diákokból is a legjobbak az alapiskolák számára megrendezett járási bajnokságon képviselték iskolánkat.
A Kiss Kristóf - Skabela Péter - Régi Dávid - Cibuľa Jiři összeállítású fiúcsapat 10 iskola közül az előkelő 2. helyen végzett.
Ugyanígy a Saróka Lúcia - Petényi Ágota - Paulovics Klaudia - Záhorsky Szimona négytagú lánycsapat szintén a 2. helyen végzett.
Még ebben az évben a polgármesteri hivatal, az alapiskola és a helyi asztalitenisz klub létrehozta az Ipolybalogi Polgármesteri Hivatal Kupájáért kiírt asztalitenisz-falubajnokságot. Az első bajnok, akinek neve felkerült a kupára, Stricho József tanár úr lett.
2006 / 2007 - az előző év sikerein felbuzdulva ebben a tanévben 22 diák jelentkezett a szakkörre, továbbra is Stricho József tanár úr vezetésével. A szakkört szorgalmasan látogató és lelkiismeretesen edző diákoknak a fáradságos munka meghozta gyümölcsét.
Az alapiskolák számára megrendezett járási bajnokságon a Cibuľa Jiři - Molnár Dávid- Papp Attila - Paulovics Denisz kvartett magabiztosan nyerte meg a versenyt, és kivívta a Rimaszombatban megrendezett regionális fordulón való részvételt. Itt a 4 járás /Losonc, Nagykürtös, Rimaszombat, Poltár/ négy legjobb csapata találkozott, és mérte össze erejét. Itt sem vallott szégyent csapatunk, hiszen a képzeletbeli dobogó 3. fokára állhattak fel.
Ne feledkezzünk el a lánycsapatról sem, akik ebben az évben is hozták kiváló formájukat, és a Saróka Lúcia - Paulovics Klaudia - Záhorsky Simona összeállítású csapat a 2. helyen végzett a járási bajnokságon.
A Polgármesteri Hivatal Kupájáért kiírt faluversenyen alapiskolánk tanulói is szép számban részt vettek. Közülük is Molnár Dávid eljutott egészen a negyeddöntőig. Stricho József tanár úrnak nem sikerült a címvédés, szoros küzdelemben alulmaradt a döntőben.
A helyi asztalitenisz csapat edzéseit is rendszeresen látogatják iskolánk tanulói, sőt Molnár Dávid már játszott is a felnőtt csapatban, a járási bajnokságban.
Azt hiszem, ezek az eredmények magukért beszélnek, és bízom benne, hogy jövőre is szép számban lesz jelentkező az új lendülettel induló szakkörnek.

2026. 02. 09. – Iskolai asztalitenisz verseny – Ipolybalog
Az asztalitenisz szakkör hivatalos beszámolója az ipolybalogi iskolai egyéni versenyről, amelyen eldőlt az idei bajnoki cím sorsa, valamint összeállt a járási fordulóra készülő négyfős csapat.

2026. 04. 30. – Kiss Árpád Kupa 2026. – asztalitenisz
Diákjaink parádés teljesítménnyel, magabiztos játékkal hozták el a csapatverseny aranyérmét a balassagyarmati Kiss Árpád Kupa asztalitenisz-versenyéről. Egyéniben két bajnoki címet is szereztünk.

2026. 02. 12. – Járási asztalitenisz csapatverseny – Ipolybalog
Az asztalitenisz szakkör beszámolója az Ipolybalogon megrendezett színvonalas járási csapatversenyről, amelyen az Ipolyi Arnold Alapiskola fiúcsapata magabiztos játékkal az előkelő második helyezést érte el.

2025. 03. 13. – Járási asztalitenisz csapatverseny – Ipolybalog
Fiú asztalitenisz-csapatunk címvédőként, veretlenül nyerte meg az Ipolybalogon rendezett járási csapatversenyt, így öt iskola közül az első helyen végezve kvalifikálta magát a kalinovói kerületi fordulóra.

2024. 02. 13. – Járási asztalitenisz csapatverseny – Ipolybalog
Intézményünk adott otthont a járási asztalitenisz csapatversenynek, ahol a szakkörösök sportszerű küzdelmekben, hazai környezetben mérhették össze tudásukat a meghívott iskolák legjobb csapataival.

2019. 12. 04. – Asztalitenisz-csapatverseny Ipolybalogon
Intézményünk tanulói sikeresen szerepeltek az Ipolybalogon megrendezett körzeti asztalitenisz-csapatversenyen, ahol sportszerű mérkőzéseken mérhették össze tudásukat a régió legjobb ifjú pingpongosaival.

2019. 01. 23. – Járási asztalitenisz csapatverseny – Nagykürtös
Az asztalitenisz szakkör tehetséges tanulói sikeresen képviselték intézményünket a Nagykürtösön megrendezett járási csapatversenyen, ahol sportszerű mérkőzéseken és intenzív küzdelmekben mérték össze tudásukat.

2018. 11. 14. – Asztalitenisz – csapatverseny Ipolybalogon
Az asztalitenisz szakkör diákjai kiválóan szerepeltek az Ipolybalogon megrendezett csapatversenyen, ahol hazai környezetben, színvonalas és sportszerű mérkőzéseken mérhették össze tudásukat a környékbeli iskolákkal.

2017. 11. 23. – Asztalitenisz-csapatverseny Ipolybalogon
Intézményünk adott otthont a színvonalas ipolybalogi asztalitenisz-csapatversenynek, amelyen a diákok izgalmas mérkőzéseken mérték össze tudásukat, a legjobbak pedig serlegekkel és oklevelekkel térhettek haza.

2016. 11. 15. – Asztalitenisz csapatverseny Ipolybalogon
Intézményünk tornatermében rendeztük meg az asztalitenisz csapatversenyt, ahol a résztvevő diákok színvonalas mérkőzéseken, sportszerű küzdelmekben mérhették össze tudásukat a pingpongasztalok mellett.

2015. 10. 28. – Asztalitenisz csapatverseny Ipolybalogon
Intézményünk adott otthont a színvonalas körzeti asztalitenisz csapatversenynek, ahol az asztalitenisz szakkörös tanulóink hazai pályán mérhették össze felkészültségüket a meghívott iskolák legjobb játékosaival.

2015. 03. 17. – Kerületi asztalitenisz csapatverseny – Kálnó
Iskolánk fiú csapata a járási bajnokság veretlen megnyerése után a Kálnón megrendezett kerületi asztalitenisz-csapatversenyen a színvonalas mezőnyben az előkelő harmadik helyezést érte el.

2015. 03. 10. – Járási asztalitenisz csapatverseny – Nagykürtös
Iskolánk fiúcsapata kiváló formában, veretlenül nyerte meg a Nagykürtösön megrendezett járási asztalitenisz-csapatversenyt, ezzel kivívva a jogot a kerületi bajnokságban való részvételre.

2014. 10. 23. – Asztalitenisz csapatverseny Ipolybalogon
Intézményünk adott otthont a helyi asztalitenisz csapatversenynek, ahol az asztalitenisz szakkör diákjai sportszerű mérkőzéseken mérhették össze tudásukat, felkészültségüket és gyorsaságukat a zöld asztalok mellett.

2012. 03. 01. – Asztalitenisz-bajnokság
Az Ipolyi Arnold Alapiskola négytagú asztalitenisz-csapata kiváló teljesítménnyel megnyerte a járási bajnokságot, majd a kerületi fordulóban a rangos második helyezést érte el Kalinovón.

2012. 01. 15. – Asztalitenisz-bajnokság
Az iskola tornaterme adott otthont a hagyományos falusi asztalitenisz-bajnokságnak, ahol a felnőttek és a juniorok kategóriájában is színvonalas, szoros mérkőzések során dőltek el a bajnoki helyezések.