Névadónk

Ipolyi Arnold (1823 - 1886)

A 19. századi magyar kultúrtörténeti kutatások úttörő alakja, aki az első összefoglaló munkát írta a magyar mitológiáról.

1823 októberében született Stummer Ferenc főszolgabíró és felesége, Szmrecsányi Arzénia legidősebb gyermekeként.

Tudjon meg többet névadónkról Ipolyi Arnoldról

Ipolyi Arnold Alapiskola

Sok szeretettel köszöntöm Önt az Ipolyi Arnold Alapiskola honlapján.

Molnár Barnabás - iskolaigazgató

Tisztelt Szülők! Kedves Diákok!

1. Az oktatásügyi miniszter által közzétett információk alapján az oktatás a hagyományos módon az iskolánkban az alsó tagozaton február 22-én folytatódik.

FONTOS!!! A február 22-ei kezdést az alsó tagozaton csak azoknak a gyerekeknek tudjuk biztosítani, akiknek legalább az egyik szülő (törvényes képviselő) rendelkezik 7 napnál nem régebbi antigénteszttel (vagy PCR teszttel, vagy igazolni tudja, hogy átesett a Covid 19 fertőzésen, és erről rendelkezik 90 napnál nem régebbi igazolással, esetleg valamely más kivétellel szeretne élni). A negatív Covid tesztről (kivételek igazolásáról) másolatot kell a szülőnek felmutatnia és a szülőnek (törvényes képviselőnek) kötelessége kitölteni és leadnia gyermeke iskolába lépésekor egy becsületbeli nyilatkozatot (Čestné vyhlásenie o bezinfekčnosti), hogy rendelkezik a szülő a kért negatív teszttel és annak másolatát csatolta a becsületbeli nyilatkozathoz, vagy valamelyik kivétellel szeretne élni.

A becsületbeli nyilatkozat itt tölthető le (az oldal alján): Príloha č. 11a - Zákonný zástupca - Čestné vyhlásenie a súhlas so spracovaním údajov

!!! Ha a szülőnek nincs módjában kinyomtatni a nyilatkozatot, akkor ezt az első napon a gyermeke iskolába lépésekor kitöltheti az iskolában is!!!

Továbbá értesítem a szülőket, hogy az iskolai étkezde is üzemel február 22-től, valamint működni fog a napközi is.

A gyermekük féléves értékeléséről elektronikus formában az IŽK-n keresztül értesülhetnek 2021. 02. 12-től.

2. Az iskola a tanév folyamán az aktuális intézményi járványügyi helyzetet figyelembe véve a következő módon működik:

• zöld fázis: az iskolában egyetlen tanulónál és alkalmazottnál sem merült fel a koronavírus-fertőzés gyanúja,

• narancssárga fázis: az iskola tanulói és/vagy alkalmazottai körében felmerült a koronavírus-fertőzés gyanúja,

• piros fázis: fertőzött az iskola 2 vagy több tanulója/ nem pedagógiai alkalmazottja, vagy egy pedagógusa.

3. Amennyiben a tanuló háromnál több napot hiányzik (megszakítás nélkül), újabb kitöltött és aláírt nyilatkozatot (Vyhlásenie zákonného zástupcu) kell leadni.

4. Az iskola területére szülő nem léphet be, kivételt képeznek az elsős tanulók szülei.

5. A szülőnek biztosítania kell gyermeke számára két arcmaszkot és egy csomag papír zsebkendőt. Az arcmaszkot minden tanulónak viselnie kell az iskola közös helyiségeiben és ahol más évfolyamok tanulóival találkozhat, ill. felső tagozatosok esetében az osztályteremben is – alsó tagozat esetében az osztályban csak ajánlott, de nem kötelező az arcmaszk viselése. (Az arcmaszk viselése egyelőre szeptember 30-ig kötelező.)

6. Amennyiben a szülő a gyermekén a COVID-19 tüneteit tapasztalja, haladéktalanul értesíti erről a gyermeke orvosát és az iskola igazgatóját. A szülő köteles a gyermeke számára elrendelt karantén tényét is azonnal jelenteni az igazgatónak.

7. Ha a fertőzés tünetei a tanulón az iskolában jelentkeznek, a tanulót el kell különíteni az erre a célra kijelölt izolációs helyiségben, és értesíteni a szülőket, hogy a tanuló mielőbb elhagyhassa az iskolát. Az intézmény ekkor a narancssárga, ill. piros fázisra vonatkozó intézkedéseket követi.

8. A tanítás menete a Közegészségügyi Hivatal által meghatározott alapelve szerint szerveződik: szájmaszk – távolságtartás – kézfertőtlenítés.

9. Az iskola biztosítja az épületbe való belépéskor a kézfertőtlenítést. Az osztálytermekben, a folyosón és a mosdókban szintén biztosított a napi többszöri kézmosás/fertőtlenítés lehetősége.

10. 2021. január 25-éig az iskola tornaterme nem használható, a tornaórákra szabadtéren kerülhet sor.

11. A tanulók étkeztetését az iskola előre meghatározott időrend szerint biztosítja.

Alapiskolák és egyéb iskolai intézményekre vonatkozó szabályok, fázisok.

Mindenkinek jó egészséget, kitartást kívánunk!

Kérjük Önöket, hogy vigyázzanak gyermekeikre és családtagjaikra, vegyék komolyan a jelenlegi korlátozásokat!

Tisztelettel: az Ipolyi Arnold Alapiskola igazgatója

Ing. Molnár Barnabás

„NYELVI SZAKTANTERMEK, ISKOLAI KÖNYVTÁRAK, KÜLÖNFÉLE SZAKTANTERMEK ÉPÍTÉSE ÉS MŰSZAKI FELSZERELTSÉGÉNEK FEJLESZTÉSE AZ ALAPISKOLÁKBAN"

Modern segédeszközökkel oktatni az új generációt az Ipolybalogi Ipolyi Arnold Alapiskolában

A 302000 - Integrált Regionális Operációs Program keretén belül, Specifikus cél: 2.2.2. Az alapiskolás tanulók kulcskompetenciáinak fejlesztése, az Európai Regionális Fejlesztési Alap társfinanszírozásával.

„Modern művelődés a tudásalapú társadalom számára/
A projekt társfinanszírozója az EU“

Az új generáció oktatása modern eszközökkel

A pályázat az Oktatás operatív program „A hagyományos iskola modernizálása“ (1.1 sz. intézkedés) keretében az Európai Szociális Alap társfinanszírozásával valósult meg.

Vissza az oldal tetejére

Szakkörök

2021. Február
HKSCsPSzV
715161718192021
Eseménynaptár vezérlő elemek

Gyakran ismételt kérdések

Milyen programokat kínál az iskola tanítás után?
A tanítási órák után képzett nevelőnők segítenek a tanulóknak felkészülni a következő napra.
Az iskolában van meleg ebéd?
Igen. Az iskolai konyhán minden nap meleg ebéddel várjuk a gyerekeket.
Meddig tart a tanítás?
A tanítás reggel 07:40 órakor kezdődik, a legtöbb esetben délután 14:25 órakor fejeződik be.
  • Még több kérdés