2022. 09. 20. – 2022. 09. 21. – Bányavárosok – kirándulás
Iskolánk 7. és 8. osztályos tanulói a Magyar Kormány támogatásával két napos tanulmányi úton vettek részt, mely során ellátogattak Szlovákia bányavárosaiba, Selmecbányára, Körmöcbányára, és megtekintették Besztercebánya látnivalóit is. Az út során megnéztük a garamszegi artikuláris fatemplomot, betekintést nyertünk a bányászok életébe és kemény munkájába egy barlangtúra keretén belül, valamint bepillantást nyertünk a múltkori és a jelenkori pénzverés folyamatába. Az idegenvezetőnknek, Korpás Árpádnak köszönhetően részletes információnkhoz jutottunk valamennyi meglátogatott helyszínről, annak emlékműveiről, keletkezéséről és fontosságáról. Fáradtan, de élményekben gazdagodva tértünk haza.









