2026. 06. 01. – Gyereknap

Ma gyereknapot tartottunk az iskolában. A reggel ugyan szomorúan, esővel indult, de szerencsére az égiek kegyesek voltak hozzánk, és hamarosan elállt az eső, sőt, kifejezetten barátságos időjárás kísérte végig a napunkat. 😊

A programok már a nap elején izgalmasan indultak: tűzriadóval kezdtünk, amelyre a nyéki önkéntes tűzoltók érkeztek. Bemutatót tartottak, mentési és ellátási feladatokat mutattak be, sőt a gyerekeknek lehetőségük nyílt kipróbálni a tűzoltást is!

Nem sokkal később egy ló is érkezett gazdájával ( Pásztor Rebeka), aki látványos bemutatót tartott, majd a gyerekek ki is próbálhatták a lovaglást. Közben finom reggelivel vártuk őket: hot-dog ( Bartal Péter és párja Kmeť Orsolya, Nagy pékség – kenyér kifli, Zsigmond Gabriella), limonádé, majd sütemények és pogácsák kerültek elő – ezúton is hálásan köszönjük a kedves szülők felajánlásait: Angelika Bodžár Anita Vinger Daniela Balážová Loretta Pástor Vivien Bugyi Varga Kinga Marietta Kazimirova Alexandra Szebellai

10 óra körül megérkezett az AM Autósiskola is, és Ambróz bácsi segítségével a gyerekek belekóstolhattak abba, milyen a volán mögött ülni. Ezután édes, hűsítő dinnyével leptek meg minket, köszönjük a Lelkiatyának a figyelmességet! 🍉

Ebéd előtt mindenki szabadon választhatott a programok közül: lehetett tűzoltóautóba ülni, lovagolni, autót vezetni, vagy éppen a buborékfújó gép körül játszani, és elkapni a rengeteg színes buborékot, köszönet a kedves névtelen szponzornak ezért az élményért!

Az ebéd sem volt mindennapi: finom gulyásleves készült bográcsban. Köszönjük Tomi és Józsi tanító bácsinak a főzést, igazán ízletes lett! 👏

Ebéd után újabb meglepetés érkezett: a Mancsőrjáratból Chase ( Maskot Ipolynyék )látogatott el hozzánk! A gyerekek együtt táncoltak vele és közös fotók is készültek, hatalmas élmény volt! 🐾

Ezúton szeretnénk köszönetet mondani minden pedagógusnak a szervezésért és a felügyeletért, Katinkának és Betkának a folyamatos segítségért, valamint a konyhai dolgozóknak, akik minden eseményen aktívan részt vesznek. Külön köszönet illeti a nyéki önkéntes tűzoltókat is a fantasztikus bemutatóért!

Úgy érezzük, egy igazán tartalmas, élményekkel teli napot zártunk. Ennyi program, ennyi segítő szülő és támogató, szívből hálásak vagyunk mindenkinek! 💙

A habparty az időjárás miatt most elmaradt, de hamarosan bepótoljuk! 😉