2011. 03. 10. – Tompa Mihály szavalóverseny
2011. március 10-én az Ipolyi Arnold Alapiskola falai között lezajlott a XX. Tompa Mihály Országos Vers- és Prózamondó Verseny járási fordulója. A CSEMADOK rendezvényén a környékbeli falvak, Csáb, Ipolynyék, Lukanyénye és Ipolybalog iskoláinak legjobb vers- és prózamondói vettek részt. Az ünnepélyes megnyitó után a versenyzők két osztályteremben mérték össze tudásukat és tehetségüket, attól függően, hogy verssel vagy prózával készültek. Ezek több ízben szlovákiai magyar írók, költők tollából származtak. Az izgalommal teli pillanatok sok örömet is jelentettek gyereknek, szülőnek, zsűritagnak és felkészítő pedagógusnak egyaránt. A legjobbak az országos elődöntőben folytathatják a versenyt.
Iskolánk díjazottjai
I. kategória (1-3. évfolyam)
Vers
- Ivanics Nikolett – 1. hely
- Nagy Sára – 2. hely
Próza
- Oroszlány Natália – 1. hely
- Csáky Máté – 2. hely
- Rusňák Sára – 3. hely
II. kategória (4-6. évfolyam)
Vers
- Pásztor Angelika – 1. hely
Próza
- Zolcer Gábor – 1. hely
- Kovács Bettina – 2. hely
III. kategória (7-9. évfolyam)
Vers
- Molnár Nicolette – 1. hely
Próza
- Tóth Benjámin – 2. hely
Gratulálunk a szép teljesítményhez!









