Névadó ünnepség

2000.november 16-a emlékezetes nap marad iskolánk életében. Az Ipolybalogi Alapiskola ezen a napon ünnepélyes keretek között felvette a magyar szellemi élet egyik legsokoldalúbb személyiségének, Hont vármegye szülöttének, Ipolyi Arnoldnak a nevét.

Az ünnepséget megtisztelte jelenlétével többek között: Tempfli József, nagyváradi római katolikus megyéspüspök, Kovács Péter, a nemzetiségi ügyek osztályának a vezetője, Dr. Lehr György, magyarországi főtanácsadó, valamint a járási hivatal elöljárói is.

Tanulóink az iskola névadója alkalmából a következő fogadalmat tették:

Fogadalom

Mi, az Ipolybalogi Ipolyi Arnold Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola tanulói megfogadjuk:

1. Képességeink, rátermettségünk és lehetőségeink szerint igyekszünk minél több ismeretet elsajátítani, hogy hasznos polgárai legyünk hazánknak, magyar nemzeti közösségünknek
  2. Szülőföldünkhöz, kultúránkhoz és édes anyanyelvünkhöz ragaszkodunk, mindig hűek maradunk
  3. Megbecsüljük elődeink tetteit, megőrizzük emléküket, ápoljuk és továbbadjuk kulturális örökségünket
  4. Szüleinket, tanítóinkat, társainkat tiszteljük és szeretjük
  5. Ismerkedünk iskolánk névadójának, Ipolyi Arnoldnak az alkotásaival, emlékét ápoljuk, nevét viselkedésünkkel, tanulmányi eredményeinkkel és életünk minden szakában való helytállásunkkal még fényesebbé tesszük