2009.12.22. - Karácsonyi műsor

Az Ipolyi Arnold Alapiskolában az idei évben is meghitt, békés hangulatú műsorral vártuk a karácsony közeledtét. Az adventi koszorú gyertyáinak meggyújtása és a lelkiatya hétfő reggeli elmélkedései előzték meg a 2009-es év utolsó tanítási napját, amikor is az ünneplésé volt a főszerep. Valamennyi osztály elkészítette a maga műsorszámát, amelyekből változatos program állt össze. A legkisebbek versekkel és dalocskákkal, ill. jelenetekkel szórakoztatták a közönséget, a nagyobbak dramatikus játékot, népszokást, mesejátékot mutattak be. A nyolcadikosok által megelevenített marionettfigurák üde színfoltot jelentettek a programban, míg a Szalai Karin által előadott zongorakíséret hangzásával nyűgözte le a nézőket. A néprajzkör által felelevenített kántálás hagyománya visszakalauzolt bennünket a régmúltba. A műsor záró részében az énekkar fellépése tette hangulatossá és fényesebbé az ünnepet, ill. ünnepvárást.