2010.12.16.-22. - Magyar Kultúra Hete az Ipolybalogi Ipolyi Arnold Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskolában


A karácsonyt megelőző időszak, az advent a várakozás ideje. Iskolánkban az ünnep előtti utolsó hét szintén a karácsonyvárás jegyében telik. Már több mint egy évtizede hagyományos rendezvénysorozata intézményünknek a Magyar Kultúra Hete, amikor a diákok erről az időszakról és nem utolsó sorban – névadónk szellemiségét követve – a jeles időszak hagyományaiból és népművészetéből kapnak ízelítőt az egyes programok keretén belül. Idén a kézműves-foglalkozásoké volt a főszerep, hisz féltucatnyi különféle foglalkozást (kötélverés, kukoricacsuhé díszek készítése, gyöngyfűzés, ajtódíszek készítése vesszőből, agyagozás, kosárfonás) láthattak, tapasztalhattak és próbálhattak ki az érdeklődők a szalkai tájház kézművesei, ill. Tóth Krisztina tanító néni irányításával.

S hagyománnyá vált már az is, hogy beszélgetést szervezünk Lőrincz Aranka nénivel, aki a község és a vidék szokásairól, hagyományairól, régi életmódjáról valószínűleg a legtöbbet tudja a faluban. Az idén nem csak az adventi és karácsonyi időszak szokásairól beszélt, hanem népviseletbe öltöztette a gyerekeket, karácsonyi dalokat tanított nekünk, és megosztotta gyermekkori élményeit a figyelmes hallgatókkal


Kapcsolódó dokumentumok

Vissza az oldal tetejére