2011.03.10. - Tompa Mihály szavalóverseny


2011. március 10-én az Ipolyi Arnold Alapiskola falai között lezajlott a XX. Tompa Mihály Országos Vers- és Prózamondó Verseny járási fordulója. A CSEMADOK rendezvényén a környékbeli falvak, Csáb, Ipolynyék, Lukanyénye és Ipolybalog iskoláinak legjobb vers- és prózamondói vettek részt. Az ünnepélyes megnyitó után a versenyzők két osztályteremben mérték össze tudásukat és tehetségüket, attól függően, hogy verssel vagy prózával készültek. Ezek több ízben szlovákiai magyar írók, költők tollából származtak. Az izgalommal teli pillanatok sok örömet is jelentettek gyereknek, szülőnek, zsűritagnak és felkészítő pedagógusnak egyaránt. A legjobbak az országos elődöntőben folytathatják a versenyt.

Iskolánk díjazottjai:

I.kategória (1-3.évfolyam)

Vers

Ivanics Nikolett – 1.hely

Nagy Sára – 2.hely

Próza

Oroszlány Natália – 1.hely

Csáky Máté – 2.hely

Rusňák Sára – 3.hely

II.kategória (4-6.évfolyam)

Vers

Pásztor Angelika – 1.hely

Próza

Zolcer Gábor – 1.hely

Kovács Bettina – 2.hely

III.kategória (7-9.évfolyam)

Vers

Molnár Nicolette – 1.hely

Próza

Tóth Benjámin – 2.hely


Gratulálunk a szép teljesítményhez!


Kapcsolódó dokumentumok

Vissza az oldal tetejére