2011.05.13. - VII. Felvidéki Országos Rovásírásverseny és Műveltségi Találkozó


2011. május 13-án került megrendezésre Ipolyságon a VII. Felvidéki Országos Rovásírásverseny és Műveltségi Találkozó, melynek házigazdája a Fegyverneki Ferencről elnevezett egyházi gimnázium volt. A verseny az egykori Honti Kaszinó épületében zajlott. A résztvevők között ott voltak iskolánk tanulói is. Dobos Alex (5.o.) és Lenický Krisztián (6.o.) a már korábbi szimői elődöntőn nyújtott teljesítménye alapján érdemesnek bizonyult rá, hogy az ipolysági döntőn ismét összemérje tudását korosztálya legjobbjaival. A megoldandó feladatok között szerepelt: 10 sor terjedelmű szöveg átírása rovásírásról latin betűsre és fordítva, rovásírással írt szöveg hangos felolvasása és a szlovákból nyelvhasználatunkba szivárgott kifejezések magyarítása. Dobos Alex a szoros versenyből kategóriája legjobbjaként került ki. Számára a versenyzés itt még nem ért véget, hanem tovább folytatódik az utolsó, a Kárpát-medencei fordulóval, melyre június 18-án Pécsen kerül sor. A szervezőket idézve természetesen „önmagában a verseny nem cél, csak keret ahhoz, hogy a felvidéki magyar kis és nagy diákok megismerjék sorstársaikat, barátságok szövődjenek köztük ősi műveltségünk bizonyítéka, a magyar rovásírás által.“


Kapcsolódó dokumentumok

Vissza az oldal tetejére