2012.03.15. - Március 15 - i megemlékezés


Az Ipolyi Arnold Alapiskolában immár második éve egész napos programmal emlékeztek meg a diákok s a pedagógusok a magyar szabadságharc évfordulójáról. A reggeli ünnepi műsort az iskola tanulói készítették Vincze Lendvay Gabriella és Zolczer Erika tanító nénik vezetésével. A kultúrműsor hangulatát jól érzékelteti a következő dalszöveg, amelyet az énekkar egyik szólistája, Hlavács Réka előadásában hallhattunk: „Itt születtél ezen a tájon, itt ringatott az édesanyád / Itt indultál el az útra, s itt jártad ki az iskolát / Itt élnek a barátaid és itt találtad meg szerelmedet / A nagyvilágon e kívül nincs máshol helyed…” Ezt követően Molnár Barnabás iskolaigazgató beszélt erről a jeles évfordulóról, annak fontosságáról a magyarság történelmében. A temetőben található kopjafát is megkoszorúzták a diákok, ám az igazi attrakciót a balassagyarmati művelődési központ népművelőinek történelmi játszóháza jelentette számukra. Az alsó tagozatosok Mátyás király udvarába csöppentek segítségükkel, míg a felsősök egy középkori vásárt elevenítettek fel. Minden tanuló készített valami aprócska tárgyat, amelyet hazavihetett, vagy eladhatott „jó pénzért” a vásárban. Így a reggeli megható emlékezés után egy vidám, kellemes élményekkel teli délelőttöt tudhattunk magunk mögött, melynek során a diákok tanulhattak, emlékezhettek és szórakozhattak is egyaránt.

Németh Ágota


Kapcsolódó dokumentumok

Vissza az oldal tetejére