2012.03.27. - Médiasztár

A gútai Magyar Tanítási Nyelvű Magán Szakközépiskola szervezésében idén immár 3. alkalommal került sor a Médiasztár elnevezésű, alap- és középiskolás diákok számára kiírt versenyre, amely keretében a diákok fogalmazás- és stíluskészségükről, újságírói vénájukról adhattak tanúbizonyságot. Az idei tanévben iskolánk három nyolcadikos tanulója, Abelovský Gyöngyi, Huszár Ildikó és Takács Veronika is bekapcsolódott a négyfordulós levelezői versenybe, amely során interjút, riportot, leírást, reklám szórólapot kellett készíteniük, sőt még verset is kellett írniuk megadott témában az egyéb feladatok mellett. Két tanulónk, Abelovský Gyöngyi és Huszár Ildikó – elért eredményei alapján – bejutott a Médiasztár országos döntőjébe Gútára, amelyen, sajnos, betegség miatt nem tudtak részt venni. Ám a verseny során sokat tanultak, tapasztaltak, remélhetőleg bővült a szókincsük, kifejezőkészségük, így tényleg a verseny győzteseivé váltak.

Németh Ágota