2012.09.21. - Honvédelmi nap


Rendhagyó természetvédelmi nap

Az ipolybalogi alapiskolások az idei őszi természet- és életvédelmi napot a természet gyakorlati megismerésének szentelték. Az alsó tagozat tanulói az ipolynyéki erdőben (erdőszélen) barangoltak a fák között, és ismerkedtek a fákkal, növényekkel, míg a felső tagozat diákjai egy igazán érdekes délelőttöt tölthettek el az ipolyhídvégi erdőkben. Az előző nap csapadékos időjárása kicsit megriasztotta a tanulókat és a pedagógusokat, de a péntek reggeli idő már sejteni engedte, hogy gyönyörű napnak nézünk elébe. A túra helyszínére autóbusszal jutottunk el, de természetesen a főút mellől már gyalogszerrel vágtunk neki az útnak. Az út mellett egy kisebb vaddisznócsorda legelészett, ügyet sem vetve a főúton arra járó autókra. Ez volt az érkezés utáni első élmény. Majd ezt követte a vadászlesek megtekintése, a reggeli ködben úszó Börzsöny hegység látványa, a túra az ún. Kerek-dombra, a ramsari területhez tartozó turistaösvényt bemutató egyik kilátóra való felkapaszkodás, majd a hosszú gyaloglás után végre egy kis pihenő következett. Miközben a diákok felfrissítették magukat, egy bemutatóval összekötött előadást hallhattak Török Ferenc tanító bácsitól, aki egyben az Ipoly Vadásztársaság vadgazdája is. A diákok megtudhatták, hogy mi a feladata a vadásztársaságnak, hogyan zajlanak a vadászatok, mi történik az elejtett vadakkal, de még a közlekedési balesetet okozó vadak további sorsáról is hallhattunk. A vadásztársaság elnöke, Bálint Péter a vadászfegyverekről beszélt, majd be is mutatott néhányat közülük – a fiúk nagy örömére. Néhányan közülük kezükbe is vehették a – nem megtöltött – fegyvereket. Az előadásért és a kellemes pihenőhelyért köszönet a mérnök úrnak. Ezután visszafelé indultunk a főút felé, hogy egy kellemes, húszperces séta után elérkezzünk az autóbusz-megállóba, ahonnan „különjáratunk” hazaszállított bennünket.

-ná-


Kapcsolódó dokumentumok

Vissza az oldal tetejére