2012.11.19. - Diáknap

November 17-éhez, vagyis a nemzetközi diáknaphoz kapcsolódva az Ipolyi Arnold Alapiskolában is diáknapot tartottak. Az iskola diákönkormányzata szervezésében zajló programok a tanulók szórakozását voltak hivatottak biztosítani. Az első tanítási órán az iskolán belül „puccs” zajlott, azaz a diákönkormányzat megfosztotta az igazgató bácsit eddigi beosztásától, s átvette az iskola irányítását. Majd az első osztályosok avatása és fogadalomtétele következett. Utána fordított tanítási órák jöttek, melyeknek nemcsak az volt az érdekességük, hogy az órákat a diákok tartották, hanem az is, hogy a tanulók s tanáraik is abban az osztályban tanultak, amilyen számot sikerült kihúzniuk Fortuna kegyéből (pontosabban Edvin sapkájából). A zene-, rajz-, ill. tornaórák is viccesek voltak, bár néha már-már káoszba fulladtak, köszönhetően a zavarkodó tanulóknak és a tanév többi napján tanítói szerepet alakító ideiglenes „diákoknak”. A tanítási órákat ügyességi feladatok, játékos vetélkedők követték, amelyben valamennyi osztály és a tanárok csapata mérte össze ügyességét. Legjobban a kilencedikesek teljesítettek, mögöttük a tanítók, majd a nyolcadikosok végeztek. A délutáni órákban diszkózenére tombolhattak a fáradhatatlan fiúk és lányok.

Dicséret illeti a diákönkormányzatot, főként annak vezetőjét, Klacso Stellát, akik lelkes szervezői voltak a rendezvénynek, s egész nap helytálltak akár tanítói, akár műsorvezetői szerepkörben, valamint köszönet Stricho József tanító bácsinak, aki a programok gördülékennyé tételében jeleskedett.

DÖK