2013.04.26. - A Föld napja

A Föld napja – húsmentesen


A Föld Napja Alapítvány mozgalom kezdeményezésére az idei évben a Föld napját összekötötték egy ún. húsmentes hétfő mozgalommal, amelyhez bárki csatlakozhatott. „Minden csatlakozó a húsmentes Föld napján legalább 2 kg-mal csökkentheti a légkör szén-dioxid-terhelését. Ha félmillióan csatlakoznak, akkor egyetlen nap alatt 2 tonnával kevesebb szén-dioxid kerül a légkörbe. Csatlakozz, ne csak ezen az egy hétfőn! Tégy az éghajlatváltozás ellen. Te is felelős vagy közös jövőnkért. Egészségesebb étrend = kisebb ökolábnyom!” Ehhez a felhíváshoz kapcsolódott az Ipolyi Arnold Alapiskola is, ahol a Föld napjához kötődő rendezvények zajlottak április 22-e és 26-a között. A diákönkormányzat kezdeményezésére különféle programokra, eseményekre került sor az iskolában. Az egyes osztályok kitisztították, rendbe tették az iskola parkját, sportpályáit, szemetet szedtek, minden osztály fát ültetett, az alsó tagozatosok a természettel kapcsolatos témáról készítettek rajzokat, a fölsősök pedig különféle témákat dolgoztak fel, amelyeket faliújságon mutattak be. Erre a pénteki napon került sor, amely tulajdonképpen a programsorozat záró- és egyben legfontosabb eseménye is volt. Az iskola büféje és étterme is csatlakozott a húsmentes nap felhíváshoz, s ezen a napon bizony szigorúan csak szalámi- és sonkamentes tízórait lehetett vásárolni, ill. az ebéd is hús nélkül készült. A tanulók bemutatták „alkotásaikat”, a diákönkormányzat kiértékelte és díjazta a rajzokat. Majd valamennyi felső tagozatos osztály képviselője beszélt az általuk elkészített témáról, amelyek összefüggésben álltak a környezetvédelemmel, ill. az egészséggel. Több vetített képes bemutatót, videoklipet és filmet láthattak a diákok, és Berta Zsuzsanna tanító néni jóvoltából hallhattak arról is, miért lett valaki vegetáriánus. Remélhetőleg ez a nap is hozzájárult ahhoz, hogy felhívja a figyelmet a Föld természeti környezetének megóvására, valamint az egészséges életmód fontosságára.

Németh ÁgotaKapcsolódó dokumentumok

Vissza az oldal tetejére