2013.09.11. - Beiratkozási ösztöndíjak átadása


Ösztöndíjátadás

Nagykürtös és Vidéke Célalap

A Rákóczi Szövetség Beiratkozási Programjának keretében 2013. szeptember 11-én került sor a magyar iskolakezdők ösztöndíjainak átadására a Nagykürtösi járásban. Az átadóünnepségek sora Ipolybalogon kezdődött, ahol a helyi alapiskolában kapták meg az első osztályosok szülei a 10 ezer forint értékű ösztöndíjat. Az ünnepséget megtisztelte jelenlétével Halzl József, a Rákóczi Szövetség elnöke, Csáky Csongor, a Szövetség főtitkára, Urbán Aladár, a Nagykürtös és Vidéke Célalap vezetője, Pásztor Béla, Veresegyház polgármestere, aki egyben Ipolybalog díszpolgára és a Beiratkozási Program támogatóinak egyike, valamint Ipolybalog polgármestere, Cseri Lajos és az alapiskola igazgatója, Molnár Barnabás. A rövid kultúrműsor után Halzl József és Pásztor Béla köszöntötték a megjelenteket, majd a támogatási szerződések aláírása után a szülők megkapták az ösztöndíjat.

Ezt követően járásunkban még Ipolynyéken, Csábon és Lukanényén került sor ösztöndíjátadó ünnepségre.

A Beiratkozási Program azzal a céllal jött létre, hogy minél több magyar család vállalja gyermeke magyar iskolába íratását, ill. hogy ráirányítsa a magyar családok figyelmét a magyar iskolaválasztás fontosságára és helyességére. Ehhez egy nagyszabású társadalmi összefogás szükségeltetett. A támogatók között magyarországi önkormányzatok, civilek, közéleti személyiségek és alapítványok is megtalálhatók.


Kapcsolódó dokumentumok

Vissza az oldal tetejére