2013.10.18. - Ipolyi 190


Ipolyi 190

Iskolánk névadója, Ipolyi Arnold születésének 190. évfordulójára emlékeztünk 2013. október 18-án. A szomszédos Ipolykeszi település templomának falán emléktábla idézi, hogy ebben a községben töltötte Ipolyi gyermekkorát. Az Ipolyi Arnold Alapiskola ötödik és hatodik osztályának tanulói ezen a napon koszorút helyezett el az ipolykeszi emléktáblánál, hogy tisztelegjenek az iskola neves névadójának emléke előtt.

Az emléktáblán Ipolyi barátjának, az ipolynyéki születésű Pajor Istvánnak a disztichonja olvasható, amelyet a tudós püspök Hont megyei tisztelői állíttattak:

„Itt eme hely növelé Ipolyit kora zsenge-szakában,

Míg lön egyháznak, honnak örökre dísze.

Művészet, tudomány gyászt öltve siratja kimultát,

S nagy neve emlékét őrzi mig él a magyar.”


Kapcsolódó dokumentumok

Vissza az oldal tetejére