2014.09.02. - Tanévnyitó

2014. szeptember 2-án – Szlovákia többi tanintézményéhez hasonlóan – az Ipolyi Arnold Alapiskolában is megkezdődött a 2014/2015-ös tanév. A tanévnyitó ünnepi szentmisével kezdődött, ahol az iskola tanulói, pedagógusai és a gyerekek szülei György Ferenc lelkiatya biztatását és intő szavait hallgathatták meg. A templomból visszatérve – a borongós, hűvös őszi idő ellenére - az iskola udvarán került sor az ünnepélyes tanévnyitóra. Hlavács Réka szavalata után Molnár Barnabás igazgató ünnepi beszédével folytatódott az évnyitó, majd Hrenák Aranka igazgatóhelyettes látta el hasznos információkkal a tanulókat, ill. az őket kísérő szülőket. Ezután még rövid osztályfőnöki órákra: leginkább kötetlen beszélgetésekre, adott esetben ismerkedésre is sor került, majd a diákok azzal búcsúztak társaiktól, hogy másnap s ezentúl naponta ismét találkoznak.

-ná-