2014.10.13. - Külhoni Felsősök Éve - Csodák Palotája

Magyarország Miniszterelnöksége Nemzetpolitikai Államtitkársága a Szlovákiai Magyar Pedagógusszövetséggel karöltve szervezte meg a Felvidék néhány iskolájában azt a programsorozatot, amelyben a budapesti Csodák Palotájának munkatársai élményszerűen, szórakoztatóan és közérthetően mutatták be a természettudományok világát. Az őszi körút újabb állomása Ipolybalog volt, ahol az Ipolyi Arnold Alapiskola látta vendégül az Ipoly és a Garam mente 17 iskolájának diákjait. A rendezvényt Molnár Barnabás iskolaigazgató nyitotta meg, a vendégek sorában üdvözölte a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium nemzetpolitikáért felelős államtitkárságának főosztályvezetőjét, Haraszti Attilát, Pathó Marianna területi referenst és Róna Esztert. Köszöntötte továbbá azt a kb. 220 diákot, akik Léva, Zselíz és Ipolyság környékéről érkeztek, valamint a Nagykürtösi járás iskoláinak felső tagozatos diákcsoportjait. A diákok és kísérőik együtt nézhették, tapasztalhatták meg az érdekes, néha egyszerű, akár otthon is elvégezhető, máskor bonyolultabb, igényesebb és veszélyesebb fizikai kísérleteket. A bemutató során az önként jelentkező diákok maguk is alanyaivá váltak az egyes kísérleteknek, így saját bőrükön is megtapasztalhatták az izgalmas fizikai jelenségeket. A program végén a nézők elégedett tapssal köszönték meg a Csodák Palotája előadóinak munkáját, érdekes bemutatóit.

-ná-

Kapcsolódó dokumentumok

Vissza az oldal tetejére