2014.12.03. - A CSAVAR Színház előadása

December 3-án délelőtt a diákok és tanáraik megtekintették Csokonai Vitéz Mihály: Dorottya, vagyis a dámák diadalma a Fársángon c. vígeposzának kamaraváltozatát Gál Tamás és Lakatos Róbert előadásában. Az előadás önfeledt szórakozást jelentett kisebb és nagyobb diáknak egyaránt, s a tavalyi (Nagyidai cigányok) előadásuk után újfent megbizonyosodhattunk arról, hogy Gál Tamás mennyire sokoldalú előadóművész, akinek nem okoz gondot sem az öregedő Dorottya megformálása, aki még „a hamut is mamunak, a szöszt is pösznek ejti”, sem pedig Farsang hercegének vagy a szerelem istennőjének megjelenítése. A kétszereplős darab a vásári komédiák hangulatát idézte, amelyben a nézők is részesei lettek a cselekménynek, hisz a darabból nem hiányzott az interaktivitás, valamint a bravúros improvizáció sem (lásd Obšuta Michael, szlovák anyanyelvű diákunk szerepeltetése, valamint ennek kapcsán a Csokonai-darabban megjelenő szlovák kifejezések). Élmény volt tehát gyereknek és felnőttnek egyaránt ez az előadás, s már alig várjuk a legközelebbi látogatásukat iskolánkban.

-ná-

Kapcsolódó dokumentumok

Vissza az oldal tetejére