2014.12.05. - Adventi koncert

Sok-sok időpont-egyeztetés után került sor Zsapka Attila, Vadkerti Imre és Sipos Dávid közös adventi koncertjére az Ipolyi Arnold Alapiskolában. Ám a fáradozás és várakozás megérte, hisz feledhetetlen élményben volt részünk. Zsapka Attila kellemes, fülbemászó, lágy hangját - ha kellett - ellensúlyozta Vadkerti Attila erőteljes, karakteres énekhangja, máskor pedig kiegészítette egymást a két énekes, s ha lehet ezt fokozni, akkor Sipos Dávid szaxofonszólói ezt megtették. A közönség lelkes és hálás volt, nemcsak tapsukkal biztatták az énekeseket, de kivették részüket az éneklésből is. Így közösen hangozhatott fel az iskola nagyfolyosóján a Mennyből az angyal, a Betlehemi királyok, a Kell ott fenn egy ország, vagy akár az Osztogató c. dal kezdősorai (Ami kincsem nincsen, / hogyan adnám ingyen, / ennek a világnak, / annak a világnak), valamint több más zeneszám is. Az iskolánkban már visszatérő vendégként fellépő zenészek koncertje jelentette a Magyar Kultúra Hete programsorozat záróakkordját, s egyben hozzájárult az advent, a várakozás időszakának teljesebb megéléséhez.

-ná-

Kapcsolódó dokumentumok

Vissza az oldal tetejére