2015.03.13. - Március 15 - i megemlékezés

Történelmi játszóház a szabadságharc nyomán

Az Ipolyi Arnold Alapiskolában 2015. március 13-án, pénteken emlékeztünk meg az 1848/49-es forradalom és szabadságharc kitörésének évfordulójáról. Az alkalomhoz méltóan a diákok ünnepi ruhában, kokárdával, nemzetiszínű szalaggal jöttek iskolába. Az ünnepséget megtisztelte jelenlétével Bálint Péter polgármester úr, Balogh Gábor, a Csemadok NTV elnöke, György Ferenc lelkiatya és a szülői szövetség elnöke, Cseri Helenka is. Molnár Barnabás igazgató úr ünnepi beszéde után a felső tagozatosok kultúrműsora következett, amely az iskola énekkarának fellépésével zárult. Ezt követően az alsó tagozatosok történelmi játszóházban elevenítették fel a forradalom eseményeit – huszárcsákók, zászlók, nemzeti színű karkötők, tarsolyok készültek –, a felsősök pedig a temetőben található kopjafánál helyezték el az emlékezés koszorúját. Ott György Ferenc lelkiatya szólt a szabadságharcról s annak hőseiről, egy kicsit a mai korra is kivetítve a történéseket. Majd az idősebb korosztályt is „besorozták” huszárnak, voltak, akik zászlót készítettek, mások haditudósítóvá váltak, hogy a bicskei csata eseményeit képregényben örökítsék meg, a lányok gyöngyöt fűztek, Kossuth-nótákat tanultak citerakísérettel. A foglalkozások végén a csoportok tevékenykedéséből – és a foglalkozásvezetők jóvoltából – összeállt egy kerek bemutató, amely segítségével a diákok képet kaptak a szabadságharc egyes történéseiről, s játékosan szereztek új ismereteket, és mélyítették el tudásukat ebben a témában.

-ná-

Kapcsolódó dokumentumok

Vissza az oldal tetejére