2015.12.04. - A családi fényképalbum legrégebbi fényképe – gyűjtőpályázat

A Magyar Kultúra Hete kísérőrendezvényeként gyűjtőpályázatot hirdettünk tanulóinknak a fenti címmel, ill. témában. Célunk az volt, hogy tanulóink megismerjék azokat az elődeiket is, akikkel már csak fénykép formájában találkozhatnak, vagy ma is élő felmenőiket lássák fiatal(abb) korukban. Nemcsak képeket gyűjtöttünk, hanem történeteket is, hogy ezzel is elősegítsük a családokon belüli beszélgetéseket, adomázásokat, közös együttléteket. A pályázatba 32 tanuló kapcsolódott be. Valamennyi osztály képviseltette magát, a legaktívabbak a hetedikesek voltak - 13 tanulóból 11-en kapcsolódtak be -, valamint a harmadikosok - 7 tanuló. A pályázaton résztvevők közül hét tanulót emeltünk ki, és díjaztunk apró ajándékokkal. Az abszolút győztes Lőcse Jácinta (7. oszt.) lett, aki a legrégebbi (1910 körüli) fényképet találta meg, valamint leírásokat, történeteket is gyűjtött a képek mellé. A felső tagozat legaktívabb gyűjtője, aki egyben az egyik legrégebben (1914-ben) készült fényképet mutatta be, Böjtös Natália (7. oszt.) volt. Az alsó tagozat legaktívabb gyűjtője, aki egyben az egyik legrégebben (1914-ben) készült fényképet mutatta be, Stricho Lola Rebeka (3. oszt.) lett. Az alsó tagozaton a legprecízebb pályázat benyújtója, valamint sok-sok régi családi fénykép gyűjtője Cibula Dominika (3. oszt.) volt. Az iskola Diákönkormányzatának díjait az érdekes régi képek bemutatásáért: Zolcer Viktória (5. oszt.), Klacso Karolin (9. oszt.), Dobos Mónika (9. oszt.) kapta.

-ná-

Kapcsolódó dokumentumok

Vissza az oldal tetejére