2016.03.15. - Március 15 - i megemlékezés

„Egy vérből valók vagyunk!”

A soka/un/knak ismerősen hangzó sor és egyben dallam nem egy DAC-meccs nyitányaként vagy az Ismerős Arcok koncertjén hangzott fel, hanem Ipolybalogon, az Ipolyi Arnold Alapiskola március 15-i megemlékezésének részeként. Már hagyományosan ezt a napot ünnepi műsorral és programokkal töltik meg az iskolások, tanáraik és a közreműködő vendégek. Így volt ez az idei évben is. Az ünnepi öltözetben érkezett, kokárdát vagy nemzeti színű szalagot viselő tanulók először az iskola igazgatójának, Molnár Barnabásnak az ünnepi beszédét hallgathatták meg, majd az énekkar fellépése következett. Előadásuk mindig üde színfoltja ünnepségeinknek – köszönhetően az énekkar vezetőjének, Hugyecz Zolcer Erika tanító néninek –, s nem volt ez másként az idei évben sem. Ezt követően a március 15-i eseményekkel kapcsolatos irodalmi összeállítást láthattuk Laczkovský Denisa tanító néni rendezésében, majd a tanulók számára meghirdetett prezentációkészítő pályázat kiértékelése következett. Ennek témája az 1848/49-es forradalom és szabadságharc volt, így az ünnepnapon a legjobbak elő is adhatták vetítettképes bemutatójukat. A díjazottak közül is kiemelkedett a 8. osztályosok egyik párosa: Oroszlány Natália és Ferenc Bernadett, akik győztesei lettek a vetélkedésnek. A diákok által készített program utolsó fellépője a helyi művészeti iskola növendéke, Hlavács Réka volt, aki Kiss Kristóf tanár úr kíséretével adta elő a címben említett dalt, amelyet a diákok többsége vele együtt énekelt. A délelőtt további részében a Balassagyarmatról érkezett Paramisi Társulat előadásában tekinthettük meg a Kiskakas gyémánt félkrajcárja c. népmesefeldolgozást – sok tánccal és zenével fűszerezve. Ezt táncház követte, valamint a temetőben található kopjafa megkoszorúzása, amelyen a rossz idő ellenére minden felső tagozatos diák részt vett. Nemzeti ünnepünkön a diákok, nevelőik és vendégeink – Bálint Péter, falunk polgármestere, Balogh Gábor, a Csemadok Nagykürtösi Területi Választmányának elnöke és György Ferenc lelkiatya – emlékezve, tanulva és szórakozva tisztelegtek a szabadságharc hősei előtt.

-NÁ-

Kapcsolódó dokumentumok

Vissza az oldal tetejére