2016.04.15. - Beiratkozás

Immár hagyományosan egész délelőttös programmal várták a beiratkozandó kis elsősöket és szüleiket az Ipolyi Arnold Alapiskolába április 15-én. A jövendő kisdiákokat és az őket kísérő anyukákat, apukákat, nagymamákat az iskola igazgatóhelyettese, Hrenák Aranka üdvözölte, majd Molnár Barnabás igazgató szólt hozzájuk. Jövendő tanító nénijük, Hugyecz Zolcer Erika jelenlegi osztályával, a negyedikesekkel egy kis mesejátékkal kedveskedett vendégeinknek, majd az iskola gyógypedagógusa, György Renáta készített velük egy rajzos tesztet, amelyet aztán a szülőkkel értékelt ki. Amíg a gyerekek „dolgoztak”, szüleik az iskolai életről szóló vetítettképes bemutatót tekinthették meg. Ajándékokkal is vártuk a beiratkozókat: a jövendő elsősök egy mesekönyvet, első osztályképüket, valamint a napközis tanító nénijük, Jakab Ivett által készített kis színes papírmadárkákat kaptak emlékül. Az idei évben még az iskola nevével ellátott pólót is hazavihettek, majd közösen egy facsemetét ültettek el az iskola parkjában, amelyet a későbbiekben ők fognak gondozni, s velük együtt fog növekedni. Az iskola tantermeit mind a szülők, mind a gyerekek végiglátogatták, s míg a felnőttek leginkább az iskola felszereltségére csodálkoztak rá, addig a kicsik körében természetesen a tornateremnek volt a legnagyobb sikere. S végül a legfontosabb: nagy örömünkre a 2016/17-es tanév első osztályába 14 gyermeket írattak be szüleik az ipolybalogi alapiskolába. Nemcsak Ipolybalogról lesznek kisdiákjaink (ők hatan vannak), hanem a környező településekről is: Ipolyhídvégről 3, Kelenyéből 2, Ipolykesziről, Ipolyszécsénkéről és Inámból pedig 1-1. Az ő szüleik azok, akik helyesen döntve az anyanyelvi oktatás mellett tették le voksukat, sokan közülük pedig volt alma materükbe íratták saját gyermekeiket is. Ezért a bizalomért cserébe színvonalas oktatói-nevelői munkával szilárd alapműveltséget, versenyképes tudást igyekszünk nyújtani jelenlegi és jövendőbeli diákjainknak.

-ná-