2016.05.30. - Tempfli József nyugalmazott nagyváradi püspök temetésén

Ipolybalogról egy négy főből álló kis csapat vett részt 2016. május 30-án Tempfli József nyugalmazott nagyváradi püspök temetésén a nagyváradi római katolikus székesegyházban. Bálint Péter polgármester, Balogh Gábor a Csemadok járási elnöke, Török Ferenc nyugalmazott tanító és Molnár Barnabás iskolaigazgató. A temetési szertartást követően lerótták tiszteletüket a székesegyház kriptájában Tempfli József síremléke előtt, valamint az iskolánk névadója, Ipolyi Arnold földi maradványai előtt is, melyet gránit síremlék jelöl. Iskolánk névadójára, Ipolyi Arnoldra a síremlékére helyezett koszorúval is megemlékeztek. Közös fotó készült a a mellékhajó harmadik pillérén Ipolyi Arnold életnagyságú bronzreliefje előtt is, mely Kiss György szobrászművész alkotása.

Molnár Barnabás

  • Tempfli Józsefről és a temetésről bővebben - Magyar Kurír - katolikus hírportál

  • Névadó ünnepségünk Tempfli József részvételével

  • Kapcsolódó dokumentumok

    Vissza az oldal tetejére