2016.11.11. - Sajó Sándor Szavalóverseny - Ipolyság

2016. november 11-én került sor - immár hagyományosan - az Ipolysági Városi Könyvtárban a „Magyarnak lenni: nagy s szent akarat!” - magyarságverseket mondó fiatalok szemléjére, amelyet Sajó Sándor születésének 148. évfordulóján a költő emlékére, a magyar nyelv napja és az 1956-os forradalom és szabadságharc 60. évfordulója tiszteletére rendezett a Palóc Társaság. A színvonalas mezőnyben szlovákiai, magyarországi és délvidéki versmondók is bemutatkoztak. Az Ipolyi Arnold Alapiskolát négy tanuló képviselte a rendezvényen: Csáky Máté, Hlavács Réka, Ivanics Nikolett és Oroszlány Natália. Diákjaink közül Oroszlány Natália, 9. osztályos tanuló az alapiskolások kategóriájában a legjobbnak bizonyult, azaz az első helyen végzett. Kiváló eredményéhez gratulálunk, egyben neki és a többi tehetséges szavalónknak is további sok sikert kívánunk!

Németh Ágota

Kapcsolódó dokumentumok

Vissza az oldal tetejére