2017.03.09. - Tompa Mihály Országos Verseny - járási forduló - Ipolybalog

2017. március 9-én az ipolybalogi Ipolyi Arnold Alapiskolában szervezte meg a Csemadok Nagykürtösi Területi Választmánya (CSNTV) a Tompa Mihály Országos Verseny járásbeli fordulóját. Az amatőr (nem hivatásos) vers- és prózamondás, verséneklés és lírai színpadok műfajának országos versenyén, a Tompa Mihály Országos Versenyen 2017-ben XXVI. alkalommal mérhetik össze tudásukat a jelentkezők. Ipolybalogon, a Nagykürtösi járás fordulóján a versenyzők az első három kategóriában indultak - vagyis az alapiskolák évfolyamai számára létrehozott kategóriákban. A járás magyar tanítási nyelvű, illetve magyar tagozatot is működtető alapiskoláiból (Ipolynyék, Ipolybalog, Ipolyvarbó, Lukanénye és Csáb) összesen 40 versenyző mérte össze tudását vers- és próza kategóriákban. A kiírásnak megfelelően minden diák két művet választott, melyek közül legalább az egyiknek, felvidéki szerző művének kellett lennie; a diákok nagy szeretettel választottak Zsélyi Nagy Lajos, Sajó Sándor vagy N. Tóth Anikó munkásságából. Az évről évre megrendezett verseny célja, hogy fiatalok és felnőttek egyaránt minél több verseskötetet forgassanak, irodalmi művet olvassanak, s ismerjék meg felvidéki alkotóink munkásságát. A versmondó kategória győztesei: Buris Csilla (I. kategória), Balázs Réka Mária (II. kategória), Kuzma Dávid (III. kategória). A prózamondó kategória legjobban teljesítő diákjai pedig: Kuzma Noé (I. kategória), Bakos Csenge (II. kategória), Csáky Máté (III. kategória). Köszönjük a részvételt minden versenyzőknek és felkészítő tanáraiknak, és gratulálunk a helyezést elértek számára! A Tompa Mihály Országos Verseny Besztercebányai kerület versenye, melyet szintén a CSNTV szervez, 2017. március 30-án kerül megrendezésre Ipolyszécsénykén, ahová szeretettel várnak minden kedves érdeklődőt!

Varga Emese

A Tompa Mihály Országos Verseny járási fordulójának eredményei-Ipolybalog PDF formátumban


Kapcsolódó dokumentumok

Vissza az oldal tetejére