2017.03.15. - Március 15 - i megemlékezés

Ünneplés „Magyar virtussal”

Immár hagyományosan, egész napos programmal ünnepelték az Ipolyi Arnold Alapiskola tanulói és pedagógusai Ipolybalogon az 1848/49-es forradalom és szabadságharc évfordulóját. E jeles napon az ünnephez méltó öltözetben és kokárdákkal a ruhájukon jelentek meg a diákok és nevelőik az iskolában. Az ünnepség szónoka Balogh Gábor, a Csemadok Nagykürtösi Területi Választmányának elnöke volt, aki a diákokat is bevonva emlékezett a forradalom 169. évfordulójáról, interaktívvá téve ezzel a hagyományos és megszokott ünnepi beszédeket. Ezt követően a tanulók ünnepi műsora következett, amelyben elsőként a felső tagozatosok irodalmi összeállítását nézhettük meg, majd az iskola énekkarának fellépését csodálhattuk meg immár sokadjára. Az egyes műsorok között a tantermekben a szabadságharc jelentősebb ütközeteiről készült animációs filmeket tekinthették meg a diákok. Vendégfellépőink is voltak ezen a napon, az ekecs-apácaszakállasi Kuttyomfitty Társulat Magyar virtus c. előadását nézhettük meg, akik műsorukban az 1848/49-es szabadságharcnak állítottak emléket népdalok, táncok, népi dramatikus táncok, versek segítségével. Mottójukhoz híven – „A hagyomány nem beteg, hogy ápolni kelljen. A hagyományt nem akarják ellopni, hogy őrizni kelljen. A hagyományt élni kell, mi azt tesszük!” – hangulatos és egyben tanulságos ízelítőt kaptunk a magyar népköltészet és népművészet területéről s egyben a szabadságharc hangulatát idéző műköltészeti alkotásokból is. Dobsa Tamás és Dobsa Fodor Mónika műsora magával ragadott mindenkit: kicsit és nagyot, diákot és felnőttet egyaránt. Előadásukat követően a diákok megkoszorúzták a temetőben található kopjafát, itt György Ferenc lelkiatya gondolatait hallgattuk meg, és közös imádsággal hajtottunk fejet a hősök emléke előtt. Az ünneplés, a szórakozás, de egyben a tanulás és emlékezés jegyében telt ez a nap, amely méltó tisztelgés volt a szabadságharc bátor és önfeláldozó hazafiai előtt.

-ná-

Kapcsolódó dokumentumok

Vissza az oldal tetejére