2017.04.11. - #posztolj verset az utcara

Április 11-e a magyar költészet napja. Tisztelgésképpen József Attila előtt, aki ezen a napon született, immár 112 éve. Magyarországon és a magyar nyelvterületen különbözőképpen ünneplik ezt a napot, közös versmondással, felolvasással, kultúrműsorra, néhány éve pedig - a modern kor kihívásai és a fiatalok megszólítása érdekében - az interneten indult a „Posztolj verset az utcára” mozgalom, melynek célja közelebb hozni a verseket a mindennapokhoz, az emberekhez. Egy-egy vers kiposztolása jelentheti az utcára, lámpaoszlopra, kerítésre, a kolléga számítógépre, az osztálytárs padjára való kitűzését a kedvenc vagy egyéb okokból fontos versnek. Mi itt, az iskolában szintén kiposztoltunk néhány verset, amelyeket a nyolcadik és kilencedik osztályosoknak köszönhetően az iskola kerítésén, folyosón és más termekben olvashattunk, láthattunk. A szünetekben pedig megzenésített verseket hallgattunk az iskolarádión keresztül. A diákokat pedig arra biztattuk, hogy a szünetekben, de otthon is olvassanak verseket, hisz ezek szebbé teszik napjaikat, segítenek jobban megérteni önmagukat, az életet vagy egyszerűen csak kikapcsolnak a mindennapi rutinból.

-ná-

Kapcsolódó dokumentumok

Vissza az oldal tetejére