2017.09.13. - Beiratkozási ösztöndíjak átadása

A Rákóczi Szövetség Beiratkozási Programjának keretében 2017. szeptember 13-án került sor a magyar iskolakezdők ösztöndíjainak átadására a Nagykürtösi járásban. Az átadóünnepségek sora Ipolybalogon kezdődött, ahol a helyi alapiskolában kapták meg az első osztályosok szülei a 10 ezer forint értékű ösztöndíjat. Az ünnepséget megtisztelte jelenlétével Halzl József, a Rákóczi Szövetség elnöke, Csáky Csongor, a Szövetség főtitkára, Bálint Péter Ipolybalog polgármestere, Régi Zsolt Inám polgármestere, valamint György Ferenc lelkiatya és az alapiskola igazgatója, Molnár Barnabás. A rövid kultúrműsor után Molnár Barnabás köszöntötte a megjelenteket, majd Halzl József és Csáky Csongor szóltak a kedves szülőkhöz. A támogatási szerződések aláírása után a szülők megkapták az ösztöndíjat.

Ezt követően járásunkban még Ipolynyéken, Csábon és Lukanényén került sor ösztöndíjátadó ünnepségre.

A Beiratkozási Program azzal a céllal jött létre, hogy minél több magyar család vállalja gyermeke magyar iskolába íratását, ill. hogy ráirányítsa a magyar családok figyelmét a magyar iskolaválasztás fontosságára és helyességére. Ehhez egy nagyszabású társadalmi összefogás szükségeltetett. A támogatók között magyarországi önkormányzatok, civilek, közéleti személyiségek és alapítványok is megtalálhatók.


Kapcsolódó dokumentumok

Vissza az oldal tetejére