2017.10.05. - Arany 200

Az Ipolybalogi Ipolyi Arnold Alapiskola diákjai - csatlakozva a Pozsonyi Magyar Intézet felhívásához - október 5-én rendhagyó irodalomórákon emlékeztek Arany János születésének 200. évfordulójára. A versolvasáson, ill. szavaláson kívül egyéb, a hagyományos órai tevékenységet meghaladó foglalkozások keretében részletesebben megismerkedhettek az Arany-életmű egy-egy darabjával. Az 5. osztály témája a Családi kör, a 6. osztályé a Rege a csodaszarvasról, a hetedikeseké a Toldi, a nyolcadikosoké az Arany-balladák (középpontba állítva A walesi bárdok címűt), a 9. osztályban kortárs költők, írók versei prózái kerültek terítékre, amelyeket Arany Toldija ihletett. Az irodalmi szövegek olvasásán és előadásán kívül játékos feladatokkal, interaktív tananyaggal, csoportmunkával, tanulói beszámolóval, megzenésített Arany-művek hallgatásával színesítettük a rendhagyó irodalomórákat.

-ná-

Kapcsolódó dokumentumok

Vissza az oldal tetejére