2017.12.07. - Magyar Kultúra Hete az Ipolybalogi Ipolyi Arnold Alapiskolában - Kutttyomfitty Társulat - Ördöngős dudás

A Magyar Kultúra Hete már évek óta hagyományos rendezvénysorozata az Ipolyi Arnold Alapiskolának. Az idei évben ennek kezdete egybeesett az első adventi vasárnapot követő hétfővel, így a már szintén megszokottá vált gyertyagyújtással kezdtük a reggelt. György Ferenc lelkiatya szavaival nem az üzletek által kínált karácsonyvárásra, hanem a belső csendre, megtisztulásra és várakozásra hívta fel a figyelmet, majd közös ima után kezdtük el a hetet. A programokat Zsapka Attila és Sipos Dávid koncertje nyitotta, akik zenéjükkel ismét varázslatos hangulatot keltettek a teremben, a lelkekben, a csillogó szemű gyerekekben, de bizonyára megérintették az érzéseiket jól titkoló kamaszokat is. A megzenésített gyerekversek vidámságot, klasszikus költőink szerzeményei komolyságot, majd a karácsonyi dallamok az ünnepvárás hangulatának áhítatát hozták magukkal. A következő napon a szülői szövetség jóvoltából és a diákönkormányzat hathatós közreműködésével valamennyi diák kis ajándékcsomagot kapott a Mikulástól, volt, aki néhány virgácsütéssel fűszerezve, más dicséret kíséretében. Majd a Kuttyomfitty Társulat zenés-táncos mesejátéka, Az ördöngős dudás nyűgözte le a tanulókat, hisz az előadás nemcsak látványban volt élvezhető, de interaktivitása révén aktívan bekapcsolta a gyerekeket is a játékba.

Németh Ágota

Kapcsolódó dokumentumok

Vissza az oldal tetejére