2018.03.15. - Március 15 - i megemlékezés

Az Ipolybalogi Ipolyi Arnold Alapiskola diákjai és pedagógusai hagyományosan egész napos programokkal emlékeznek az 1848/49-es forradalom és szabadságharc évfordulójára. A napot az igazgató úr, Molnár Barnabás ünnepi köszöntője nyitotta, majd az iskolások kultúrműsora – irodalmi összeállítás és énekkar – kötötte le az érdeklődő hallgatók figyelmét. Március 15-e történésének, majd a szabadságharc legfontosabb mozzanatainak összefoglalóját adták diákjaink, akik vetítettképes prezentáció segítségével mutatták be az akkori eseményeket. Gyakori vendégünk Jakus Júlia, a balassagyarmati művelődési ház művelődésszervezője és munkatársai, akik segítségével a kézműves-foglalkozások keretében huszárcsákók, zászlók és tarsolyok készültek ügyes kezű diákjaink által. A délelőtt folyamán a temetőben megkoszorúztuk a kopjafát, amely a 48-as hősöknek állít emlékét. Itt György Ferenc lelkiatya gondolatait hallgattuk meg, majd közösen imádkoztunk a hősök lelki üdvéért. A nap zárásaként az egyes osztályok rövid kvíz formájában tehettek tanúbizonyságot meglévő vagy a nap folyamán megszerzett tudásukról.

-ná-

Kapcsolódó dokumentumok

Vissza az oldal tetejére