2018.04.10. - Csukás László búvárral

Egy titokzatos világ nyomában / Vendégünk volt Csukás László, búvár

Nem mindennapi vendéget üdvözölhettünk április 10-én az Ipolyi Arnold Alapiskolában. A Föld napja közeledtével és az iskolában folyó környezettudatos életmódra való nevelés keretében egy érdekes és tanulságos, vetítéssel egybekötött beszélgetés részesei lehettek az iskola felső tagozatos diákjai és tanáraik. A komáromi Csukás László – aki búvár, búvároktató, víz alatti fotós és filmes egyben – tartott élménybeszámolót, kiselőadást, ill. vetítette le saját filmjeit, melyeket itthon és külföldön készített. Az álmaim folyója c. kisfilm a tőkési Duna-ág kristálytiszta vizét, élővilágát, hangulatát mutatja be, amellyel az alkotó több díjat is elnyert különféle filmfesztiválokon Csehországban, Franciaországban, ill. Olaszországban. Vendégünk elmondta azt is, hogy részt vett a világhírű francia tengerkutató, felfedező, természetvédő és filmrendező Jacques Cousteau kapitány által a Duna szlovákiai szakaszáról készült film forgatásán is. Az édesvízi búvárkodáson kívül alkalma nyílt tengeri merülésekre is, mégpedig a Sínai-félsziget legdélebbi pontján, ahol a Vörös-tenger csodálatos vízi világát, koralljait fényképezte és filmezte. Ezekből az élményekből és felvételekből szintén egy lenyűgöző természetfilm készült. Csukás László sokoldalú személyiség, akinek bőséges tapasztalataiból sokat tanulhattunk, meríthettünk, és általa közelebb kerülhettünk egy rejtélyes, sőt titokzatos, de gyönyörű világhoz.

-ná-

Kapcsolódó dokumentumok

Vissza az oldal tetejére