2018.04.11. - Április 11 - a költészet napja

József Attila születésnapja már hagyományosan a magyar költészet napja is egyben, amelyet a magyar nyelvterületen sokan sokfelé sokféleképpen ünnepelnek meg. Azonban sehol sem maradhat el a versolvasás, versmondás, hisz a költemények olvasása, megismerése egyik célja ennek a napnak. Az Ipolyi Arnold Alapiskolában is ezek a tevékenységek voltak meghatározóak az idei költészet napján, megfűszerezve némi érdekességgel és a modern kor vívmányaival. Az eseményre plakátot készítettek a kilencedikesek, majd a felső tagozat tanulói által kiválasztott kedvenc (vagy más miatt fontos) versek utcára, lámpaoszlopra, kerítésre, folyosóra, ajtókra való „kiposztolása” következett. Volt, aki még a versíráshoz is kedvet kapott, mások sorokra szabdalt verseket próbáltak összerakni, majd jót szórakozni az eredeti szöveggel való összehasonlítás után. Természetesen mindenkinek lehetősége volt „legalább” a versek olvasására, hisz az iskola folyosóját és környékét egy rövid időre ezek a „kiposztolt” versek díszítik. A posztoljverset.hu oldalon pedig felkerült az ipolybalogi iskola is a virtuális térképre.

-ná-

Kapcsolódó dokumentumok

Vissza az oldal tetejére