2018.04.23. - A Föld napja

Iskolánk idén rendhagyó módon emlékezett meg a Föld napjáról. Nem volt közös rajzolás, díszítés, kreatív osztálymunka, bár az elmúlt években mindig sikerült valami szépet alkotni. A Föld napjának egyik fő gondolata a húsmentes világnap. Így ezen a napon az iskola büféje és konyhája húsmentes tízóraival és ebéddel várt bennünket. Hogy hasznossá is tegyük magunkat, a 4.-5. órákon megtartottuk a hagyományos szemétgyűjtési akciót, mellyel élhetőbbé és tisztábbá igyekeztünk tenni szűk környezetünket. Idén szavazás döntött az Föld napja kiemelt témájáról. Ez már világméretekben a 48. Föld napja. De hiába teszünk együtt a környezetért, még mindig nagyon sok - vagy egyre több? - a teendő, így a Nemzetközi Föld Napja Hálózat idén először azt kérte, segítsük eldönteni, melyik legyen a Föld napja kiemelt témája három égető feladat közül. Nyert a műanyagmentes világ! Tájékozódj, élj műanyagok nélkül , tégy a túlfogyasztás , az éghajlatváltozás ellen! Minden héten! És mit tehetsz még? Sokat. Zöldítsd környezetedet, ültess fát , termelj haszonnövényeket, komposztálj , éheztesd a kukát , szigetelj, közlekedj közösen, ne vásárolj csomagoltat, válts környezetbarát szerekre, félkész, kész helyett egyél friss hazait, egyél kevesebb állatit ... ajándék a környezetnek, egészségednek. Cselekvő ünnep ez, amely mindnyájunk jövőjéről szól. Egyetlen nap kevés... Hiába cselekszik ma már több mint egymilliárd ember 192 országban egy napon, a Föld napján a környezetért, élhető jövőnkért. Egyetlen nap kevés, legyen minden héten Föld napja. Rajtad a sor, a változás Te magad légy. Cselekedj Te is!

Molnár Tamás

Kapcsolódó dokumentumok

Vissza az oldal tetejére