2018.05.30. - Gyereknap

Ipolybalog önkormányzata, a szülői szövetség és az alapiskola támogatásával és aktív közreműködésével rendhagyó programok várták az Ipolyi Arnold Alapiskola tanulóit az idei gyermeknapon. Elsőként egy vetítettképes-bemutató segítségével ismerkedtek a diákok (és nosztalgiáztak a felnőttek) a mai és a pár évtizeddel ezelőtt született gyermekek életével, pontosabban a különbségekkel. Majd a sportpályán, ill. a halastónál folytatódtak a programok. Míg az alsó tagozatosok a hajóhintát, a dodzsemet és a szellemkastélyt vették birtokukba, addig a felső tagozatos fiúk horgásztudományukról tettek tanúbizonyságot, amit bizonyít az általuk kifogott 55 hal/acska/ is. A felsős lányok pedig – a reggeli nosztalgikus hangulatnál maradva – divatbemutatót tartottak, amely keretében a 60-as évekkel kezdve bemutatták egy-egy évtized jellegzetes divatját, kiegészítőit, hajviseletét, sminkjét. Minden osztály egy alkalmi és egy sportos öltözetet vonultatott fel, kiegészítve mindezt szóbeli kommentárokkal. A „szakmai” és a diákzsűri tetszését egyaránt a hetedikesek által bemutatott, 80-as éveket idéző modellek nyerték el, így ők kapták a megérdemelt jutalmat. A tízórai és jégkrém elfogyasztása után a kisebbek aszfaltrajzokat készítettek, majd ügyességi versenyekben mérték össze tudásukat, a nagyobbak pedig felhőtlenül szórakozhattak a minividámparkban. A napot az iskola konyháján a szakács nénik által elkészített ízletes gulyáslevessel és fánkkal (magyarul pampuskával) fejeztük be. A kellemes hangulatú, remek szórakozást nyújtó gyermeknapi programok megszervezéséért és a támogatásért köszönet Ipolybalog Község Önkormányzatának, elsősorban Bálint Péter polgármester úrnak, az iskola mellett működő Szülői Szövetségnek, élén a szervezésben oroszlánrészt vállaló Nedeľa Tímea elnök asszonynak, valamint a szervezésben részt vevő és azt segítő pedagógusoknak.

Molnár Barnabás - iskolaigazgató