2018.06.18. - Csodák Palotája

A program a Bethlen Gábor Alap támogatásával valósult meg.

Tegyük élménnyé a tanulást!

A fenti címmel nyújtott be sikeres pályázatot az Ipolybalogi Ipolyi Arnold Alapiskola a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. által a magyar közösség céljait szolgáló kulturális és oktatási programok támogatására kiírt felhívásra. A támogatás segítségével az iskola felső tagozatos diákjainak egy csoportja a budapesti Csodák Palotájába látogatott el június 18-án, hogy egy tanulmányi kirándulás keretében játékosan ismerkedjen a különféle fizikai törvényszerűségekkel, természeti jelenségekkel, a tudomány egy-egy területével. Magyarország első interaktív tudományos játéktere minden korosztály számára kínál programokat, hisz a több mint 250, fizikai jelenséget bemutató játék és eszköz, az érdekes előadások, kísérletek és látványos élményvetítések között mindenki megtalálhatta a számára izgalmasat, érdekeset vagy szórakoztatót. A tanulmányúton résztvevő 46 diák „feltérképezte” a lehető legtöbb megállót, ill. interaktív játékot, szinte mindenki megtapasztalta a körmozi és az 5D-s mozi nyújtotta élményt (sajnos a 9D-s mozi épp nem üzemelt, pedig azt is szerettük volna megnézni), néhányan kipróbálták, milyen kijutni egy szabadulószobából, ahol nem lexikális tudásra, hanem logikára, kreativitásra és együttműködésre volt szükség ahhoz, hogy a csoport eljusson a kijárathoz. Legnagyobb sikere azonban az Öveges-teremben tartott kísérleti bemutatónak volt, ahol a gyerekek maguk is részesei voltak az egyes demonstrációknak. A tudományos show leginkább a hőtan egyes jelenségeit hozta közelebb és tette érthetőbbé a látványos kísérletek sorával, amely előadónk jóvoltából fél óra helyett egy órásra „sikeredett”. Élménydús, hasznos tanulmányi út volt tehát a Csodák Palotájában tett látogatás, amely segített megérteni a természeti jelenségek lényegét, élővé tette mindazt, ami az iskolában csak elméleti szinten van jelen, kielégítette a természettudományok iránt eddig is érdeklődők kíváncsiságát, vagy éppen kíváncsivá tette azokat, akiket eddig nem érintett meg ez a terület. Fotó: Molnár Barnabás

Szöveg: Németh Ágota


Kapcsolódó dokumentumok

Vissza az oldal tetejére