2018.09.26. - Madách és Mikszáth nyomában

Tanulmányi kirándulás Madách és Mikszáth nyomában

Az iskola kilencedikesei részt vettek egy tanulmányi úton, hogy felfedezzék és megismerjék környékük irodalmi emlékhelyeit. Először Alsósztregovára mentünk megnézni a kastélyt, ahol Madách Imre élt. Beszéltek az életéről, hogy melyik szobában írta műveit, és elmesélték, miről szól Az ember tragédiája. Ezután koszorút helyeztünk el a parkban található síremlékén, ahol Csáky Katinka elmondott egy verset. Majd elmentünk Zsélybe, megnéztük és megkoszorúztuk Zs. Nagy Lajos, szlovákiai magyar író sírját. Szklabonyán megálltunk a Mikszáth-emlékháznál, ahol az író gyermekkorát töltötte. Sok művében ír a szklabonyai emberekről, helyszínekről. Itt is megkoszorúztuk az író mellszobrát. Voltunk Horpácson is, ahová Mikszáth már idős korában költözött a feleségével. Csesztvén a Madách-múzeumban voltunk, és beöltöztünk a Tragédia egy-egy színének jelmezeibe. Mohorán Mikszáth Kálmán és Mauks Ilona szobrát koszorúztuk meg, majd végül Csábon megtekintettük a Mátyás-emlékévvel kapcsolatos kiállítást.

Hlavács Réka, 9. osztály

Kapcsolódó dokumentumok

Vissza az oldal tetejére