2019.12.12. - Rendhagyó regionális nevelés óra Lőrincz Sarolta Aranka nénivel

Állandó vendége az iskola hagyományos rendezvénysorozatának, a Magyar Kultúra Hetének Lőrincz Sarolta Aranka néni, aki több szerepben is vendégeskedett már iskolánkban. A régmúlt történéseinek alapos ismerője, a hagyományok és népszokások éltetője és szakavatott közvetítője, de prózaíró is egyben, sőt nem ismeretlenek számunkra gyermekeknek szóló mesekönyvei sem. Idén egy rendhagyó regionális nevelés óra keretén belül mesélt a 4., 5. és 6. osztály tanulóinak az adventi és karácsonyi szokásokról, bevonva a beszélgetésbe a diákokat is. Most is sokat tanultunk tőle nemcsak a hagyományok megismerése terén, hanem az értékek és erkölcsök fontosságának területén is.

-ná-

Kapcsolódó dokumentumok

Vissza az oldal tetejére