2021.06.01. - Gyereknap

Gyermeknap alkalmából különféle érdekes programok várták az iskola tanulóit. A reggeli "tűzriadó" után egy kicsit örömtáncoltunk a Jerusalema c. dalra, majd felavattuk iskolánk kis elsőseit, akiket ünnepélyesen lovaggá ütött osztályfőnökük. Az alsós és felsős kvízeket az iskola Diákönkormányzata állította össze, majd következett a nap csúcspontja, az Ipolynyéki Önkéntes Tűzoltószervezet bemutatója, ill. az általuk készített előadások, ügyességi versenyek. A tanulók három korcsoportban ismerkedhettek meg az elsősegélynyújtás alapjaival, teljesíthették az akadálypályákat, kipróbálhatták, milyen belebújni a tűzoltók igazi bevetési ruhájába, ebben mozogni, sőt a vízsugárral a megfelelő helyre célozva - tűzoltás helyett - megtölteni a különféle edényeket, vödröket. A gyerekek élvezettel vettek részt a játékos megmérettetésekben, amelynek végén a legügyesebbek "hivatalosan" is önkéntes tűzoltókká avanzsáltak. Természetesen napközben lehetőség volt beülni a tűzoltókocsikba, felmászni rájuk, megismerkedni a felszerelésükkel stb. Majd a nap végén az iskola mellett működi Szülői Szövetség a Korona Panzióban látta vendégül a diákokat, ahol gulyásleves és palacsinta várta őket. Az egész nap megszervezéséért, a közreműködésért nagy-nagy köszönet a Diákönkormányzatnak, az őket koordináló Bolgár Erika tanító néninek, a Szülői Szövetségnek és legfőképp az ipolynyéki önkéntes tűzoltóknak, akik hatalmas lelkesedéssel, odaadással és nem kisebb profizmussal csinálták végig velünk ezt a jól sikerült napot.

-ná-