2021.12.01. - Adventi kalendárium

Adventi kalendárium A gyerekek minden évben kis meglepetéseket kapnak, hogy aztán csillogó szemmel csomagolják ki… napról napra… várakozva a következő kis ajándékra. Idén nálunk ez egy kicsit másképp lesz. Fordított adventet tartunk. Idén novemberben a kis önkéntesek, a segíteni vágyó gyerkőcök saját kezűleg készítenek 24, egyenként becsomagolt ajándékot, amit aztán átnyújtunk a közeli gyermekotthon gyermekeinek, hogy december 1-től mindennap örömet kapjanak egy-egy ajándék által. Megmondom őszintén, ahogy elkezdtem szervezni az ajándékozást, sok gyerek lelkesült az ötletért, és megígérték, hogy elkészítik a csomagokat. Ahogy azonban telt-múlt az idő, a számuk csökkent, és egyre kevesebben tartottak ki a végéig. Ettől kicsit elszomorodtam, hisz a mi gyerekeink részéről inkább időt igényelt a feladat, mint komoly anyagi felajánlást. VISZONT! Akik kitartottak, lelkesedtek, rendületlenül csomagoltak és odatették magukat… rájuk nagyon büszke vagyok! Példát lehet venni róluk az önzetlen segítségnyújtásért! Remélem, hogy a példa ragadós lesz! Persze itt megemlíteném a szüleiket is, akik nélkül nem jöhetett volna létre ez az ajándékozás, hisz segítik, támogatják, biztatják és jó példával járnak gyerekeik előtt. Hisz, ha ők adakoznak és segítenek, a gyerekeik is azt fogják tenni. Köszönet érte nekik is! Bár az adományokhoz nem kell hogy arcok legyenek kötve … mégis szeretnék megosztani egy képet róluk. Még egyszer: Hála és Köszönet!

-sz.cs-


Az ajándékok jó helyre kerültek, nagy boldogságot okozva a gyerekeknek. Sok-sok köszönőlapot kaptunk tőlük, amit itt mellékelünk. Sajnos a gyerekekről készült fotók adatvédelmi okokból nem szerepelhetnek.


Kapcsolódó dokumentumok

Vissza az oldal tetejére