2022.05.12. - Lövészversenyek

A tavalyi és az az idei tanév lövészversenyeinek nagy részét a járványügyi előírások miatt nem lehetett megtartani, vagy éppen a gyerekek voltak betegek. A lehetőségeinkhez mérten azért az edzések a szakkör keretein belül továbbra is zajlottak. A lövészkör iránti érdeklődés növekedéséhez az íjászat bevezetése is hozzájárult. A gyerekek a légpuska mellett a tradicionális íjászattal is megismerkedhettek. Az idei évben iskolánkat a lövészversenyeken Zvara János, Zvara Márk, Kormoš Zsolt, Velebný Bence és jómagam képviseltük. Részt vettünk szeptemberben egy honvédelmi többtusa versenyen, valamint az év folyamán a járási és kerületi bajnokságokban is sikeresen szerepeltünk. Zvara János és Zvara Márk ezenkívül az alsófehérkúti lövészszervezet színeiben is versenyeztek. Több alkalommal az Ifjúsági Nemzeti Liga versenysorozatában is részt vettek, ahol diopteres irányzékú légfegyverrel, valamint pisztollyal is versenyeztek növendékeink. Május 20-án kerül sor Komáromszentpéteren a Szlovák Köztársaság Oktatásügyi Minisztériuma által szervezett országos bajnokság döntőjre, amelyen tanulónk, Zvara János csőletörős rugós légpuska kategóriában képviselheti iskolánkat. Május 21-én szintén Komáromszentpéteren az Ifjúsági Nemzeti Liga versenysorozatának döntőjében Zvara János diopter irányzékú légpuska kategóriában, míg Zvara Márk légpisztoly kategóriában vesz részt a versenyen. Tevékenységünkről, valamint a versenyeken szerzett érmekről és serlegekről az alábbi fotók tanúskodnak. Gratulálunk az elért eredményekhez és sok sikert kívánunk az országos döntőkhöz.

Molnár Barnabás

Kapcsolódó dokumentumok

Vissza az oldal tetejére